CENOVÉ PONUKY: +421 918 994 628
FAKTURÁCIA: +421 905 659 827
REKLAMÁCIE, SERVIS: +421 905 222 478

Povrchová úprava

Adler HighRes - Prevratný systém povrchovej úpravy na drevené okná, ktorý prekonal čas!

V posledných rokoch boli vývojoví pracovníci firmy ADLER zamestnaní hľadaním a vývojom produktov, ktoré môžu ponúknuť viac. Tak sa zrodil HighRes®, ktorý v sebe spája jedinečné technológie uplatňujúce najnovšie poznatky vedy a techniky. Technológia, ktorá priniesla na trh aj povrchovú úpravu okien, ktorá vyhráva boj s časom.

Čo Vám HighRes prináša?

ADLER 10-Ročná garancia

PERFEKTNÝ VZHĽAD S MAXIMÁLNOU OCHRANOU

 • krásne rovnofarebné povrchy
 • vysokú ochranu voči mechanickému poškodeniu
 • výborná vodeodolnosť
 • dobrá paropriepustnosť
 • dokonalá UV ochrana

ÚSPORA ČASU A PEŇAZÍ

 • bez nutnosti ďalšej údržby okien Setom na ošetrovanie okien v priebehu celej 10 ročnej garancie
 • tým šetrí váš čas aj peňaženku
 • 10 ročná garancia bez zbytočných papierovačiek
 • Adler zabezpečí, aby výrobca, ktorý používa Adler HighRes, spĺňal všetky kvalitatívne predpoklady pre naplnenie tejto záruky

DLHÁ ŽIVOTNOSŤ

 • garantovaných 10 rokov
 • životnosť Vašich okien môžete predĺžiť používaním Setu na ošetrovanie okien

Ochrana pred absorbciou vody

Bežné lazúrovacie laky vydržia trvalé zaťaženie tečúcou vodou (dlhé dažďové  periódy) len v obmedzenom čase, potom začne voda cez lakový film prenikať, ten zbelavie a stratí svoju transparentnosť. Nie ale hrubovrstvá vodouriediteľná lazúra Aquawood DSL - 3 generácie: husté zosietenie lakového filmu zabráni natrvalo absorbovaniu vody.

Priepustnosť vodnej pary

Vysoká priepustnosť vodnej pary je výhodou vo všetkých situáciách, kde vplyvom vysokej vlhkosti vnútorného priestoru dochádza k zvýšenému difúznemu zaťaženiu, ako napríklad zimné stavby, ktoré sú vyhrievané, ale často len nedostatočne vetrané. Naše lazúry a laky disponujú veľmi vysokou priepustnosťou vodnej pary a tým predchádzajú poškodeniam vplyvom vlhkosti. V každom prípade sa ale musí vykonávať pravidelné vetranie!!!

Elasticita

Produkty ADLER na povrchovú úpravu okien sa vždy vyznačovali veľmi vysokou elasticitou. Tieto výsledky sa ešte vylepšili: lazúrový film hrubovrstvej lazúry DSL sa dá napríklad roztiahnuť na dvojnásobnú dĺžku. To zaručuje, že nepretržité napúčanie a zosýchanie dreva je neustále spoločne s lakovým filmom - žiadne nebezpečenstvo mikrotrhlín aj pri silných teplotných výkyvoch.

Vynikajúca priľnavosť za mokra

Aj pri silne prevlhnutom dreve, ako sa môže stať pri dlhších dažďových periódach, alebo konštantne vysokej izbovej vlhkosti, si laky a lazúry 3 generácie zachovávajú bezchybnú priľnavosť k podkladu.

Veľmi vysoká odolnosť voči krupobitiu

Lazúrový film dosahuje svoju ochrannú účinnosť, ak je intaktný, teda neporušený. Silným krupobitím sa lazúrové filmy často poškodia a voda a vlhkosť si nájdu bezprekážkový prístup do dreva. Nové druhy živíc 3 generácie ponúkajú odolnosť proti vzniku trhlín, ktorá odolá aj nárazu krúp.

Najmodernejšia ochrana UV

Všetky farebné odtiene lazúr 3 generácie sa znovu zlepšili v pigmentácii, aby splnili najprísnejšie kritériá ochrany UV. Aj najsvetlejšie farebné odtiene lazúr blokujú viac ako 90% UV žiarenia škodlivého pre drevo (na obr. v modrej farbe). Na meranie používame najmodernejšie metódy, v krátkodobom poveternostnom pôsobení sú výsledky trvalo kontrolované.

Egalizačné farby

Vyrovnávaniu rozlične silno nasiakavých drevených podkladov sme venovali veľa výskumnej práce. Výsledkom sú impregnácie a lazúry, ktoré zaručujú aj na problémových drevinách alebo na nadpájaných (tzv. cinkovaných) hranoloch rovnomernú farebnosť.