CENOVÉ PONUKY: +421 918 994 628
FAKTURÁCIA: +421 905 659 827
REKLAMÁCIE, SERVIS: +421 905 222 478

Eurohranol

Je materiál lepený z troch drevených lamiel, ktoré bránia ohýbaniu a deformácii okna.
                
Lamely sú spájané pod tlakom ekologickým lepidlom kategórie D4 podľa EN 204 bez obsahu formaldehydu. Vlhkosť dreva sa pohybuje v rozmedzí 9 - 12%, pričom je tu tolerancia +/– 2 %. Lepenie a nadpájanie lamiel zabezpečuje oknám tvarovú stálosť a stabilitu.

Na eurohranoly sa kladú vysoké nároky, pretože tvoria  základný   prvok okien a dverí a zároveň nosnú časť pre kovanie, sklené a drevené výplne.

Fyzikálne vlastnosti dreveného eurohranolu prispievajú k tepelnoizolačným kvalitám okna - drevo má nižšiu tepelnú priepustnosť ako plast, preto pri hrúbke dreveného rámu 78mm okno nepremrzne ani neprefúkne, takže aj v zime je okno zvnútra teplé.

FIXNÝ

  • dĺžkovo nenadpájaný
  • stredná (nosná) lamela ja cinkovaná (dĺžkovo nadpájaná zubkovitým spojom) a vnútorná a vonkajšia lamela, ktoré je vidieť z interiéru a exteriéru na ráme okna sú nenadpájané - fixné.  

CINKOVANÝ

  • dĺžkovo nadpájaný
  • stredná (nosná) lamela ja cinkovaná (dĺžkovo nadpájaná zubkovitým spojom) a vnútorná a vonkajšia lamela, ktoré je vidieť z interiéru a exteriéru na ráme okna sú tiež nadpájané - cinkované.